Onze kandidatenlijst

Onze kandidatenlijst

Dit is de kandidatenlijst van de Partij van de Arbeid voor de Tweede Kamerverkiezing op 15 maart 2017. De lijst is vastgesteld door de leden op het verkiezingscongres van 14 en 15 januari.

01
Lodewijk Asscher

Lodewijk Asscher

1974, Amsterdam
Vicepremier, Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid
02
Khadija Arib

Khadija Arib

1960, Amsterdam
Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal
03
Jeroen Dijsselbloem

Jeroen Dijsselbloem

1966, Wageningen
Minister van Financiën
04
Sharon Dijksma

Sharon Dijksma

1971, Enschede
Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu
05
Gijs van Dijk

Gijs van Dijk

1980, Den Burg
Vice-voorzitter FNV
06
Attje Kuiken

Attje Kuiken

1977, Breda
Lid Tweede Kamer, Fractievoorzitter
07
Henk Nijboer

Henk Nijboer

1983, Groningen
Lid Tweede Kamer
08
Kirsten van den Hul

Kirsten van den Hul

1976, Den Haag
Eigenaar trainings- en adviesbureau
09
William Moorlag

William Moorlag

1960, Winsum
Directeur werkleerbedrijf Alescon
10
Lilianne Ploumen

Lilianne Ploumen

1962, Amsterdam
Minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking
11
John Kerstens

John Kerstens

1965, Arnhem
Lid Tweede Kamer
12
Joke de Kock

Joke de Kock

1962, Terheijden
Voorzitter NVVK
13
Ahmed Marcouch

Ahmed Marcouch

1966, Almere
Lid Tweede Kamer
14
Marith Volp

Marith Volp

1972, Haarlem
Lid Tweede Kamer
15
Richard Moti

Richard Moti

1979, Rotterdam
Bestuurder FNV
16
Keklik Yücel

Keklik Yücel

1968, Deventer
Lid Tweede Kamer
17
Michiel Servaes

Michiel Servaes

1972, Voorburg
Lid Tweede Kamer
18
Emine Bozkurt

Emine Bozkurt

1967, Zaandam
Consultant
19
Ilco van der Linde

Ilco van der Linde

1963, Amsterdam
Sociaal ondernemer
20
Christa Oosterbaan

Christa Oosterbaan

1976, West-Terschelling
Raadslid Terschelling
21
Mohammed Mohandis

Mohammed Mohandis

1985, Gouda
Lid Tweede Kamer
22
Loes Ypma

Loes Ypma

1980, Woerden
Lid Tweede Kamer
23
Jeroen Recourt

Jeroen Recourt

1970, Haarlem
Lid Tweede Kamer
24
Marit Maij

Marit Maij

1972, Den Haag
Lid Tweede Kamer
25
Martijn de Kort

Martijn de Kort

1981, Vught
Ondernemer
26
Reshma Roopram

Reshma Roopram

1978, Barendrecht
Ondernemer
27
Duco Hoogland

Duco Hoogland

1984, Rotterdam
Lid Tweede Kamer
28
Giselle Schellekens

Giselle Schellekens

1989, Nijmegen
Programma-ontwikkelaar SPARK
29
Albert de Vries

Albert de Vries

1955, Middelburg
Lid Tweede Kamer
30
Mirthe Biemans

Mirthe Biemans

1986, Amsterdam
Projectleider Humanitas
31
Harm Brouwer

Harm Brouwer

1957, Eelderwolde
Lid Tweede Kamer
32
Mei Li Vos

Mei Li Vos

1970, Amsterdam
Lid Tweede Kamer
33
Joost Reinaerts

Joost Reinaerts

1978, Heerlen
Regionaal beleidsadviseur UWV
34
Bouchra Dibi

Bouchra Dibi

1972, Utrecht
Zzp'er
35
Bas van Drooge

Bas van Drooge

1962, Amsterdam
Directeur DZB
36
Amma Asante

Amma Asante

1972, Badhoevedorp
Lid Tweede Kamer
37
Emre Ünver

Emre Ünver

1981, Amsterdam
Lid Tweede Kamer
38
Joyce Vermue

Joyce Vermue

1985, Schoondijke
Lid Tweede Kamer
39
Tjeerd van Dekken

Tjeerd van Dekken

1967, Groningen
Lid Tweede Kamer
40
Anna-Lena Hedin-Penninx

Anna-Lena Hedin-Penninx

1978, Silvolde
Statenlid Gelderland
41
Bob Deen

Bob Deen

1980, Den Haag
Senior adviseur HCNM
42
Cindy Vorselman-Derksen

Cindy Vorselman-Derksen

1975, Assen
Bedrijfsarts
43
Erik Pentenga

Erik Pentenga

1961, Spaarndam
Sectorbestuurder FNV Flex
44
Anna van den Boogaard

Anna van den Boogaard

1979, Leiden
Projectleider Stichting Lezen & Schrijven
45
Roelof van Laar

Roelof van Laar

1981, Oegstgeest
Lid Tweede Kamer
46
Tamar Schrofer

Tamar Schrofer

1967, Amsterdam
Programmacoördinator RVO, Ministerie van Economische Zaken
47
Heino van Houwelingen

Heino van Houwelingen

1973, Den Haag
Plaatsvervangend hoofd afdeling sociaal-economische VN zaken, Ministerie van Buitenlandse Zaken
48
Marinka Mulder

Marinka Mulder

1989, Culemborg
Projectleider PO-raad
49
Wimar Bolhuis

Wimar Bolhuis

1986, Den Haag
Politiek assistent staatssecretaris Klijnsma
50
Sultan Günal-Gezer

Sultan Günal-Gezer

1961, Uden
Lid Tweede Kamer
51
Jelmer Staal

Jelmer Staal

1986, Leeuwarden
Adviseur sociaal domein
52

Els Boot

1955, Hoornaar
Voormalig burgemeester Giessenlanden
53
Mohammed Chahim

Mohammed Chahim

1985, Helmond
Onderzoeker TNO
54
Petra Koenders

Petra Koenders

1967, Breda
Directeur Centre of Expertise Biobased Economy
55
Roy Breederveld

Roy Breederveld

1986, Den Haag
Beleidsmedewerker Tweede Kamerfractie
56
Laura Menenti

Laura Menenti

1982, Den Haag
Coördinator Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen
57
Richard van de Burgt

Richard van de Burgt

1974, Geldrop
Senior projectmanager VDL Groep
58
Lou Repetur

Lou Repetur

1965, Utrecht
Programmaleider Movisie
59
Saami Akrouh

Saami Akrouh

1991, Hilversum
Jurist directie Financiële Markten, Ministerie van Financiën
60
Anita Engbers

Anita Engbers

1959, Gouda
Zelfstandig adviseur Huurdersorganisaties
61
Thomas Ronnes

Thomas Ronnes

1987, Amsterdam
Beleidsmedewerker Public Affairs van MN
62
Peggy Wijntuin

Peggy Wijntuin

1958, Rotterdam
Gemeenteraadslid Rotterdam
63

Luc Brouwers

1963, Milsbeek
Ondernemer
64
Anja van Zantvoort

Anja van Zantvoort

1955, Zoetermeer
Senior Beleidsmedewerker, Ministerie van Veiligheid en Justitie
65
Fred Cohen

Fred Cohen

1947, Amsterdam
Docent Politieacademie
66
Anne Dankert

Anne Dankert

1979, Den Haag
Senior beleidsmedewerker Aids Fonds
67
Hafid Bouteibi

Hafid Bouteibi

1979, Eindhoven
Docent maatschappijleer
68
Ivonne Voigt

Ivonne Voigt

1978, Venray
Fotograaf
69
Jan Schuurman Hess

Jan Schuurman Hess

1956, Kats
Redacteur
70
Denise Klomp

Denise Klomp

1973, Amsterdam
Accountmanager
71
Marco Keizer

Marco Keizer

1989, Drachten
Belastingadviseur
72
Tirza Houben

Tirza Houben

1972, Roermond
Zelfstandig Kansmakelaar
73

Eric van ’t Zelfde

1972, Schiedam
Rector Lyceum Oudehoven Gorinchem
74

Sandra Doevendans

1983, Amsterdam
Trainer, Coach, antropoloog en Provinciale Statenlid Noord-Holland
75
Foppe de Haan

Foppe de Haan

1943, Nes
Voetbaltrainer, adviseur De Leeuwinnen

Regionale lijstduwers

1. Groningen

  • Carine Bloemhoff
  • Jan Willem van de Kolk
  • Laura Broekhuizen
  • Ben Plandsoen
  • Bé Schollema

 

2. Friesland

  • Trees Flapper
  • Andries Ekhart
  • Wanda Ottens
  • Remco van Maurik
  • Houkje Rijpstra

 

3. Drenthe

  • Trijntje Hummel
  • Cees Bijl
  • Joop Brink
  • Albert Smit
  • Alex Wekema

 

4 en 5. Gelderland

Kieskring Arnhem

  • Annelies de Jonge
  • Rene Isselman
  • Marga Jonkman
  • Johan Kruithof
  • Rita Weeda

 

Kieskring Nijmegen

  • Maaike Baggerman
  • Jean Eigeman
  • Harry Keereweer
  • Josan Meijers
  • Gerard Nieuwenhuis

 

6. Overijssel

  • Jos Harmelink
  • Piet de Noord
  • Gaston Sporre
  • Nelleke Vedelaar
  • Ed Wallinga

 

7. Flevoland

  • Bahreddine Belhaj
  • Laura Bouwmeester
  • Tjeerd Herrema
  • Peter Pels
  • Rien van de Velde

8, 9 en 10. Noord-Holland

Kieskring Amsterdam

  • Hedy d’Ancona
  • Ahmed Baâdoud
  • Jesse Bos
  • Pieter Hilhorst
  • John Leerdam

 

Kieskring Den Helder

  • Judith de Jong 
  • Dorus Luyckx
  • Jeroen Olthof
  • Ronald Vennik
  • Ed Wagemaker

 

Kieskring Haarlem

  • Harry van den Bergh
  • Joyce Langenacker
  • Farida Polsbroek
  • Xander den Uyl
  • Lars Voskuil

 

11, 12, 13 en 14. Zuid-Holland

Kieskring Den Haag

  • Paulien van der Hoeven
  • Willem Minderhout
  • Jeltje van Nieuwenhoven
  • Kati Piri
  • Roos Vermeij

 

Kieskring Rotterdam

  • Marja Bijl
  • Metin Celik
  • Flora Goudappel
  • Marco Florijn
  • Hans van Oudheusden

 

Kieskring Leiden

  • Marleen Barth
  • Ron Hillebrand
  • Marleen Damen
  • Arie de Jong
  • Helene Oppatja

 

Kieskring Dordrecht

  • Jacqueline van den Bergh
  • Anne Koning
  • Dick Rensen
  • Mario Stam
  • Wouter Struijk

15. Limburg

  • Jacques Costongs
  • Leon Heuvelmans
  • Birgit op de Laak
  • Robin Reichrath
  • Jan Smeets

 

16. Zeeland

  • Petri d’ Anjou
  • Cees Liefting
  • Chris Maas
  • Conny Miermans
  • Saskia Szarafinski

 

17 en 18. Noord-Brabant

Kieskring Den Bosch

  • Frank Depla
  • Ehssane Gounou
  • Gerrit Overmans
  • Stijn Smeulders
  • Jeroen Weyers

 

Kieskring Tilburg

  • Bea van Beers
  • Yusuf Celik
  • Paula Jorritsma
  • Kees Jongmans
  • Tine van de Weijer

 

19. Utrecht

  • Gadiza Bouazani 
  • Nicole Teeuwen
  • Steven de Waal
  • Fleur imming
  • Hans Spekman

 

20. BES-eilanden

  • Hedy d’Ancona
  • John Leerdam
  • Hans Spekman
  • Xander den Uyl
  • Marjolein de Wit