Onze concept-kandidatenlijst

Onze concept-kandidatenlijst

Door De Redactie op 26 juni 2012 Delen  

De concept-kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen van september kent enkele nieuwe gezichten. Oud-ambassadeur in Syrië Désirée Bonis en voorzitter van FNV-Bouw John Kerstens zijn twee opvallende nieuwe, zij staan op de nummers 9 en 10. Na lijsttrekker Diederik Samsom staat Kamerlid Jetta Klijnsma op plaats 2. De derde plaats wordt ingenomen door financieel woordvoerder Ronald Plasterk. Onderwijsspecialist Tanja Jadnanansing staat op plaats 4. Lees verder voor de volledige lijst.

Partijvoorzitter Hans Spekman is trots op de lijst: ‘We zijn erin geslaagd een goede mix te maken tussen ervaring en vernieuwing, tussen jong en oud en tussen man en vrouw. In de top 30 zijn alle twaalf provincies vertegenwoordigd.’

Andere hooggeplaatste nieuwkomers op de lijst zijn de Groningse financieel expert Henk Nijboer op 13, de Nederlandse handelsattachee in Londen Michiel Servaes op 17, het Rotterdamse raadslid Tunahan Kuzu op 27, wethouder Loes Ypma uit Woerden op 28 en haar Middelburgse evenknie Albert de Vries op 29.

Als lijstduwers kan de PvdA rekenen op Amerikadeskundige Maarten van Rossem en voormalig profvoetballer Mohammed Allach.

Op 30 juni stellen de leden van de PvdA de definitieve lijst vast tijdens het verkiezingscongres in Utrecht.

De PvdA concept-kandidatenlijst:

1. Diederik Samsom, 1971, Leiden, partijleider
2. Jetta Klijnsma, 1957, Den Haag, lid Tweede Kamer, daarvoor staatssecretaris
3. Ronald Plasterk, 1957, Bussum, lid Tweede Kamer, daarvoor minister
4. Tanja Jadnanansing, 1967, Amsterdam, lid Tweede Kamer
5. Jeroen Dijsselbloem, 1966, Wageningen, lid Tweede Kamer
6. Mariëtte Hamer, 1958, Maassluis, lid Tweede Kamer
7. Martijn van Dam, 1978, Den Haag, lid Tweede Kamer
8. Frans Timmermans, 1961, Heerlen, lid Tweede Kamer, daarvoor staatsecretaris
9. Désirée Bonis, 1959, Amsterdam, directeur Sub-Saharan Africa, oud-ambassadeur Syrië
10. John Kerstens, 1965, Arnhem, voorzitter FNV Bouw
11. Lutz Jacobi, 1955, Wergea, lid Tweede Kamer
12. Roos Vermeij, 1968, Den Haag, lid Tweede Kamer
13. Henk Nijboer, 1983, Groningen, werkzaam bij ministerie Financiën
14. Ahmed Marcouch, Amsterdam, 1966, lid Tweede Kamer
15. Angelien Eijsink, Den Haag, 1960, lid Tweede Kamer
16. Myrthe Hilkens, 1979, Bennebroek, lid Tweede Kamer
17. Michiel Servaes, 1972, Londen, diplomaat
18. Lea Bouwmeester, 1979, Den Haag, lid Tweede Kamer
19. Jacques Monasch, 1962, Sneek, lid Tweede Kamer
20. Mei Li Vos, 1970, Amsterdam, directeur publieke zaken Orangegas, daarvoor lid Tweede Kamer
21. Jeroen Recourt, 1970, Haarlem, lid Tweede Kamer
22. Agnes Wolbert, 1958, Annen, lid Tweede Kamer
23. Ed Groot, 1957, Amsterdam, lid Tweede Kamer
24. Attje Kuiken, 1977, Breda, lid Tweede Kamer
25. Pierre Heijnen, 1953, Den Haag, lid Tweede Kamer
26. Keklik Yücel, 1968, Deventer, teammanager gemeente Deventer
27. Tunahan Kuzu, 1981, Rotterdam, adviseur
28. Loes Ypma, 1980, Woerden, wethouder in Woerden
29. Albert de Vries, 1955, Middelburg, wethouder in Middelburg
30. Khadija Arib, 1960, Amsterdam, lid Tweede Kamer
31. Otwin van Dijk, 1975, Doetinchem, wethouder in Doetinchem
32. Manon Fokke, 1976, Maastricht, griffier Universiteitsraad Universiteit Maastricht, fractievoorzitter
33. Mohammed Mohandis, Gouda, 1985, raadslid in Gouda
34. Sjoera Dikkers, 1969, Haarlem, lid Tweede Kamer
35. Tjeerd van Dekken, 1967, Groningen, lid Tweede Kamer
36. Astrid Oosenbrug, 1968, Berkel en Rodenrijs, systeembeheerder FortaGroep Rotterdam Rhoon
37. Jan Vos, 1972, Landsmeer, adviseur hoofddirectie Natuurmomumenten
38. Marit Maij, 1972, Den Haag, diverse functies bij het ministerie van Buitenlandse Zaken.
39. Selcuk Ozturk, 1972, Roermond, zelfstandig ondernemer
40. Grace Tanamal, 1957, Amersfoort, productontwikkelaar en projectleider, raadslid te Amersfoort
41. Duco Hoogland, 1984, Rotterdam, politiek-assistent wethouder Karakus
42. Sultan Gunal-Gezer, 1961, Uden, wethouder in Uden
43. Roelof van Laar, 1981, Leiden, directeur Stop Kindermisbruik, raadslid
44. Yasemin Cegerek, 1977, Apeldoorn, statenlid
45. Yasin Torunoglu, 1982, Eindhoven, management trainee
46. Marith Rebel-Volp, 1972, Haarlem, beleidsadviseur LHV, huisarts
47. Henk Leenders, 1955, Breda, directeur AreaConsult, statenlid
48. Joyce Vermue, 1985, Schoondijke, manager Maatschappelijk Werk
49. Harm Brouwer, 1957, Anloo, programmamanager maatschappelijke Opvang Onder Dak
50. Amma Asante, 1972, Badhoevedorp, adviseur maatschappelijke ontwikkeling
51. Rien van der Velde, 1957, Emmeloord, directielid EBC*L Nederland
52. Nurten Karisli, 1971, Rotterdam, zelfstandig ondernemer
53 Emre Unver, 1981, Amsterdam, bestuurslid Inspraak Orgaan Turken
54. Eefke Meijerink, 1972, Zwolle, adviseur, fractievoorzitter Zwolle
55. Alvin Riley, 1960, Bodegraven, projectmanager
56. Anne Koning, 1970, Delft, manager Jantje Beton. Statenlid
57. Fijko van der Laan, 1952, Anna Paulowna, oud-wethouder
58. Anne de Rooij, 1970, Vijfhuizen, kennisspecialist Provincie Noord-Holland, raadslid.
59. Paul van Liempd, 1969, Eindhoven, coördinator servicedesk, statenlid
60. Marleen Haage, 1980, Utrecht, docent Hogeschool Utrecht, raadslid
61. Marijn van Ballegooijen, 1977, Amsterdam, wetenschappelijk onderzoeker RIVM, raadslid
62. Gritta Nottelman, 1972, Amsterdam, senior bestuursadviseur waterschap Amstel, Gooi en Vecht
63. Bert Hemsteede, 1953, Roden, docent
64. Anne Marie Hoogland, 1967, Amsterdam, zelfstandig ondernemer
65. Peter de Haan, 1980, Rotterdam, stafmedewerker/adviseur
66. Femke van Drooge, 1982, Hilversum, raadslid en zelfstandig ondernemer
67. Yvonne Morselt-de Ruijter, 1951, Ten Boer, ZZP’er
68. Ward Deckers, 1983, Breda, projectleider ministerie van Infrastructuur en Milieu
69. Anja van Zantvoort, 1955, Zoetermeer, raadslid en projectleider bij ministerie van Veiligheid en Justitie
70. Marieke van Duijn, 1980, Kudelstaart, relatiebeheerder Landschapsbeheer Nederland
71. Xander den Uyl, 1953, Haarlem, statenlid Noord-Holland
72. Saskia Noorman-den Uyl, 1946, Heemstede, lid Tweede Kamer 1994 – 2006
73. Mohammed Allach, 1973, Veldhoven, technisch manager KNVB, ex-profvoetballer
74. Maarten van Rossem, 1943, Utrecht, bijzonder hoogleraar Geschiedenis

Regionale lijstduwers

Per kieskring worden de laatste vijf plaatsen ingevuld door regionale lijstduwers. Een overzicht.

Groningen
75. Doeko Bosscher
76. Marijke Drees
77. Kees Lakerveld
78. Judith Lechner
79. Wim Eilert

Fryslan
75. Hans Konst
76. Andries Ekhart
77. Coby van der Laan
78. Houkje Rijpstra
79. Joy Kisoenpersad

Drenthe
75. Truus Pot
76. Bouke Arends
77. Annemieke Smit
78. Jaap Kuin
79. Rein Munniksma

Overijssel
75. Hans Kok
76. Gaston Sporre
77. Ria Holsheimer
78. Carry Abbenhues
79. Dick Buursink

Flevoland
75. Jan Klop
76. Nelly den Os
77. Jop Fackeldey
78. Johanna Haanstra
79. Ersan Taskin

Nijmegen
75. Halima de Baedts – El Karouni
76. Peter Kerris
77. Jean Eigeman
78. Josan Meijers
79. Harry Keereweer

Gelderland
75. Marianne Kock
76. Arno Sent
77. Rita Weeda
78. Willem Geerken
79. Eppo Gutteling

Utrecht
75. Bert Lubbinge
76. Nicole Teeuwen
77. Ismael Parmaksiz
78. Rinda den Besten
79. Hans Spekman

Amsterdam
75. Daniël Sajet
76. Abeltje Hoogenkamp
77. Jamila Aanzi
78. Adnan Tekin
79. Ahmed Baadoud

Haarlem
75. Sacha Baggerman
76. Jeroen Nobel
77. Remco Pols
78. Elvira Sweet
79. Gaatse de Vries

Den Helder
75. Sacha Baggerman
76. Jan Willem de Boer
77. Songül Mutluer
78. Tjeerd Talsma
79. Ed Wagemaker

Den Haag
75. Koen Baart
76. Yasmina Haifi
77. Johan Chandoe
78. Jan Pronk
79. Jeltje van Nieuwenhoven

Rotterdam
75. Yvonne Bekker
76. Abdelkader Salhi
77. Carlos Goncalves
78. Harlow Brammerloo
79. Jantine Kriens

Dordrecht
75. Jan Lagendijk
76. Tineke Nimwegen
77. Pierre Schefferlie
78. Dick van Puffelen
79. Christel van ‘t Pad

Leiden
75. Edo Haan
76. Hélène Oppatja
77. Gregor Rensen
78. Gerrit Kleijheeg
79. Marion Suijker

Zeeland
75. Annebeth Evertz
76. Ben de Reu
77. Jessica Langevelde
78. Corina Schoonen
79. Co van Schaik

Tilburg
75. Ad van der Wegen
76. Marieke Moorman
77. Annegien Wijnands
78. Kees Jongmans
79. Marjolein de Wit

Den Bosch
75. Mary Fiers
76. Jeroen Weyers
77. Hendrik Hoeksema
78. Annegien Wijnands
79. Jasper Ragetlie

Limburg
75. Roy Bouten
76. Lia Roefs
77. Jack Vinders
78. Jan Smeets
79. Odile Wolfs

BES (Bonaire, Saba, St. Eustatius)
75. Carlos Goncalves
76. Jeltje van Nieuwenhoven
77. Elvira Sweet
78. Jan Pronk
79. Hans Spekman

Delen: