Kandidatenlijst vastgesteld

Kandidatenlijst vastgesteld

Door De Redactie op 25 april 2010 Delen  

De definitieve kandidatenlijst is bekend. Job Cohen werd met groot applaus
gekozen tot lijsttrekker. De top tien bestaat verder uit Nebahat Albayrak,
Ronald Plasterk, Mariëtte Hamer, Jeroen Dijsselbloem, Jetta Klijnsma, Diederik
Samsom, Gerdi Verbeet, Frans Timmermans en Sharon Dijksma. Er vonden geen
veranderingen plaats ten opzichte van de concept-kandidatenlijst. Klik op lees
verder voor de volledige lijst.

De kandidatenlijst lijst telt zeventig kandidaten en is een mix geworden van
ervaring en nieuwe gezichten. De lijst kent traditiegetrouw een gelijke
verdeling tussen mannen en vrouwen.

1. Job Cohen
1947
Burgemeester van Amsterdam van 2001 tot maart 2010

2. Nebahat Albayrak
1968
Van 2007 t/m februari 2010 Staatssecretaris van Justitie

3. Ronald Plasterk
1957
Van 2007 t/m februari 2010 Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

4. Mariëtte Hamer
1958
Sinds 1998 lid van de Tweede Kamer, sinds 2008 fractievoorzitter

5. Jeroen Dijsselbloem
1966
Lid van de Tweede Kamer vanaf maart 2000 tot mei 2002 en sinds november 2002

6. Jetta Klijnsma
1957
Van 2008 t/m februari 2010 Staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid

7. Diederik Samsom
1971
Sinds 2003 lid van de Tweede Kamer

8. Gerdi Verbeet
1951
Sinds 2001 lid van de Tweede Kamer, vanaf 2006 voorzitter van de Tweede Kamer

9. Frans Timmermans
1961
Van 2007 t/m februari 2010 Staatssecretaris voor Europese Zaken

10. Sharon Dijksma
1971
Van 2007 t/m februari 2010 Staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

11. Hans Spekman
1966    
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

12. Angelien Eijsink
1960
Sinds 2003 lid van de Tweede Kamer

13. Martijn van Dam
1978
Sinds 2003 lid van de Tweede Kamer

14. Attje Kuiken
1977
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

15. Ahmed Marcouch
1966
Stadsdeelvoorzitter Amsterdam-Slotervaart

16. Roos Vermeij
1968
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

17. Ed Groot
1957
Redacteur economie en politiek bij het Financieele Dagblad

18. Sjoera Dikkers
1969
Directeur Defence for Children-ECPAT

19. Pierre Heijnen
1953
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

20. Lea Bouwmeester
1979
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

21. Jeroen Recourt
1970
Rechter in het Gemeenschappelijk Hof van Justitie van de Nederlandse Antillen en
Aruba

22. Agnes Wolbert
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

23. Eelke van der Veen
1946
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

24. Pauline Smeets
1959
Sinds 2003 lid van de Tweede Kamer

25. Metin Çelik
1970
Waarnemend hoofd wijkpolitie gemeente Capelle en Krimpen

26. Lutz Jacobi
1955
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

27. Tjeerd van Dekken
1967
Programmamaker/gespreksleider vanuit eenmansbedrijf TVD

28. Tanja Jadnanansing
1967
Programmamaker NOS Nieuws

29. Jacques Monasch
1962
Eigenaar Monasch Strategie en Communicatie

30. Khadija Arib
1960
Sinds 1998 lid van de Tweede Kamer

31. Jeroen de Lange
1968
Senior Economist World Bank, Kampala

32. Myrthe Hilkens
1979
Journalist/schrijfster

33. John Leerdam
1961
Sinds 2003 lid van de Tweede Kamer

34. Margot Kraneveldt
1967
Sinds 2003 lid van de Tweede Kamer, vanaf 2007 voor de PvdA

35. Mohammed Mohandis
1985
Voorzitter Jonge Socialisten en raadslid in Gouda

36. Lia Roefs
1955
Sinds 2004 lid van de Tweede Kamer

37. Jan Boelhouwer
1950
Sinds 2003 lid van de Tweede Kamer, met uitzondering van 2006 t/m 2008

38. Mei Li Vos
1970
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

39. Henk Nijboer
1983
Beleidsmedewerker ministerie van Financiën

40. Anja Timmer
1961
Sinds 2003 lid van de Tweede Kamer, verpleegkundige

41. Paul Kalma
1948
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

42. Brigitte Troost
1974
Corporate Coördinator Duurzaam Delta NV

43. Jan Vos
1972
Oprichter en directeur investeringsmaatschappij XSML

44. Marianne Besselink
1972
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

45. Wouter Neerings
1959
Voorzitter COC Nederland

46. Keklik Yücel
1968
Sinds februari 2010 lid van de Tweede Kamer

47. Serv Wiemers
1967
Lid managementteam/afdelingshoofd Netherlands Foreign Investment Agency

48. Saskia Laaper-ter Stege
1964
Sinds januari 2010 lid van de Tweede Kamer

49. Hans Spigt
1960
Wethouder gemeente Dordrecht

50. Marije van den Berg
1974
Docent communicatie Hogeschool Leiden

51. Thijs Reuten
1974
Politiek assistent van de Staatsecretaris voor Europese Zaken (tot februari
2010)

52. Ria Oonk
1967
Afdelingsmanager Milieu, provincie Utrecht

53. Sander Terphuis
1972
Senior juridisch adviseur bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en
Koninkrijksrelaties

54. Chantal Gill’ard
1970
Sinds 2006 lid van de Tweede Kamer

55. Hans Adriani
1969
Manager Wijk en collectief Beheer De Alliantie Gooi- en Vechtstreek

56. Loes Ypma
1980
Wethouder Woerden

57. Ard van der Tuuk
1968
Hoofd bedrijfsbureau Stichting RBO Groningen

58. Patricia Linhard
1957
Sinds 2009 lid van de Tweede Kamer

59. Meint Helder
1970
Senior beleidsmedewerker Tweede Kamerfractie PvdA

60. Grace Tanamal
1957
Bestuurder/belangenbehartiger de Unie

61. Inge Polstra
1971
Strategisch adviseur Raad van Bestuur UWV

62. Gülhan Akdemir
1983
Beleidsmedewerker Tweede Kamerfractie PvdA

63. Joyce Vermue
1985
Externe vertrouwenspersoon tbv middelbare scholengemeenschap

64. Karin Hazewinkel
1970
Architect

65. Martientje Kuitenbrouwer
1968
Voorzitter Dagelijks Bestuur van Westerpark, Amsterdam

66. Maarten Divendal
1958
Wethouder in Haarlem

67. Marijke Drees
1950
Zelfstandig adviseur Ecologisch Adviesbureau

68. Jan Hamming
1966
Wethouder in Tilburg

69. Hedy d’Ancona
1937
Oud-staatssecretaris Emancipatie, Oud-minister WVC, Oud-lid Europees Parlement

70. Lodewijk de Waal
1950
Oud-voorzitter FNV/Directeur Humanitas

Delen: