Onze kandidatenlijst

Door De Redactie op 30 juni 2012 Delen  

Het Congres heeft de Kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen vastgesteld. Diederik Samsom werd met luid applaus definitief gekozen tot lijsttrekker. Jetta Klijnsma, Ronald Plasterk, Tanja Jadnanansing, Jeroen Dijsselbloem, Mariëtte Hamer, Martijn van Dam, Frans Timmermans, Désirée Bonis en John Kerstens completeren de top tien. Er zijn geen wijzigingen opgetreden ten opzichte van de conceptlijst. Lees verder voor de volledige lijst.

Onze kandidaten

1. Diederik Samsom, 1971, Leiden, partijleider
2. Jetta Klijnsma, 1957, Den Haag, lid Tweede Kamer, daarvoor staatssecretaris
3. Ronald Plasterk, 1957, Bussum, lid Tweede Kamer, daarvoor minister
4. Tanja Jadnanansing, 1967, Amsterdam, lid Tweede Kamer
5. Jeroen Dijsselbloem, 1966, Wageningen, lid Tweede Kamer
6. Mariëtte Hamer, 1958, Maassluis, lid Tweede Kamer
7. Martijn van Dam, 1978, Den Haag, lid Tweede Kamer
8. Frans Timmermans, 1961, Heerlen, lid Tweede Kamer, daarvoor staatsecretaris
9. Désirée Bonis, 1959, Amsterdam, directeur Sub-Saharan Africa, oud-ambassadeur Syrië
10. John Kerstens, 1965, Arnhem, voorzitter FNV Bouw
11. Lutz Jacobi, 1955, Wergea, lid Tweede Kamer
12. Roos Vermeij, 1968, Den Haag, lid Tweede Kamer
13. Henk Nijboer, 1983, Groningen, werkzaam bij ministerie Financiën
14. Ahmed Marcouch, Amsterdam, 1966, lid Tweede Kamer
15. Angelien Eijsink, Den Haag, 1960, lid Tweede Kamer
16. Myrthe Hilkens, 1979, Bennebroek, lid Tweede Kamer
17. Michiel Servaes, 1972, Londen, diplomaat
18. Lea Bouwmeester, 1979, Den Haag, lid Tweede Kamer
19. Jacques Monasch, 1962, Sneek, lid Tweede Kamer
20. Mei Li Vos, 1970, Amsterdam, directeur publieke zaken Orangegas, daarvoor lid Tweede Kamer
21. Jeroen Recourt, 1970, Haarlem, lid Tweede Kamer
22. Agnes Wolbert, 1958, Annen, lid Tweede Kamer
23. Ed Groot, 1957, Amsterdam, lid Tweede Kamer
24. Attje Kuiken, 1977, Breda, lid Tweede Kamer
25. Pierre Heijnen, 1953, Den Haag, lid Tweede Kamer
26. Keklik Yücel, 1968, Deventer, teammanager gemeente Deventer
27. Tunahan Kuzu, 1981, Rotterdam, adviseur
28. Loes Ypma, 1980, Woerden, wethouder in Woerden
29. Albert de Vries, 1955, Middelburg, wethouder in Middelburg
30. Khadija Arib, 1960, Amsterdam, lid Tweede Kamer
31. Otwin van Dijk, 1975, Doetinchem, wethouder in Doetinchem
32. Manon Fokke, 1976, Maastricht, griffier Universiteitsraad Universiteit Maastricht,
fractievoorzitter
33. Mohammed Mohandis, Gouda, 1985, raadslid in Gouda
34. Sjoera Dikkers, 1969, Haarlem, lid Tweede Kamer
35. Tjeerd van Dekken, 1967, Groningen, lid Tweede Kamer
36. Astrid Oosenbrug, 1968, Berkel en Rodenrijs, systeembeheerder FortaGroep Rotterdam Rhoon
37. Jan Vos, 1972, Landsmeer, adviseur hoofddirectie Natuurmomumenten
38. Marit Maij, 1972, Den Haag, diverse functies bij het ministerie van Buitenlandse Zaken.
39. Selçuk Öztürk, 1972, Roermond, zelfstandig ondernemer
40. Grace Tanamal, 1957, Amersfoort, productontwikkelaar en projectleider, raadslid te Amersfoort
41. Duco Hoogland, 1984, Rotterdam, politiek-assistent wethouder Karakus
42. Sultan Günal-Gezer, 1961, Uden, wethouder in Uden
43. Roelof van Laar, 1981, Leiden, directeur Stop Kindermisbruik, raadslid
44. Yasemin Cegerek, 1977, Apeldoorn, Statenlid
45. Yasin Torunoglu, 1982, Eindhoven, management trainee
46. Marith Rebel-Volp, 1972, Haarlem, beleidsadviseur LHV, huisarts
47. Henk Leenders, 1955, Breda, directeur AreaConsult, Statenlid
48. Joyce Vermue, 1985, Schoonedijke, manager Maatschappelijk Werk
49. Harm Brouwer, 1957, Anloo, programmamanager maatschappelijke Opvang Onder Dak
50. Amma Asante, 1972, Badhoevedorp, adviseur maatschappelijke ontwikkeling
51. Rien van der Velde, 1957, Emmeloord, directielid EBC*L Nederland
52. Nurten Karisli, 1971, Rotterdam, zelfstandig ondernemer
53. Emre Ünver, 1981, Amsterdam, bestuurslid Inspraak Orgaan Turken
54. Eefke Meijerink, 1972, Zwolle, adviseur, fractievoorzitter Zwolle
55. Alvin Riley, 1960, Bodegraven, projectmanager
56. Anne Koning, 1970, Delft, manager Jantje Beton. Statenlid
57. Fijko van der Laan, 1952, Anna Paulowna, oud-wethouder
58. Anne de Rooij, 1970, Vijfhuizen, kennisspecialist Provincie Noord-Holland, raadslid.
59. Paul van Liempd, 1969, Eindhoven, coördinator servicedesk, Statenlid
60. Marleen Haage, 1980, Utrecht, docent Hogeschool Utrecht, raadslid
61. Marijn van Ballegooijen, 1977, Amsterdam, wetenschappelijk onderzoeker RIVM, raadslid
62. Gritta Nottelman, 1972, Amsterdam, senior bestuursadviseur waterschap Amstel, Gooi en Vecht
63. Bert Hemsteede, 1953, Roden, docent
64. Anne Marie Hoogland, 1967, Amsterdam, zelfstandig ondernemer
65. Peter de Haan, 1980, Rotterdam, stafmedewerker/adviseur
66. Femke van Drooge, 1982, Hilversum, raadslid en zelfstandig ondernemer
67. Yvonne Morselt-de Ruijter, 1951, Ten Boer, ZZP’er
68. Ward Deckers, 1983, Breda, projectleider ministerie van Infrastructuur en Milieu
69. Anja van Zantvoort, 1955, Zoetermeer, raadslid en projectleider bij ministerie van Veiligheid en Justitie
70. Marieke van Duijn, 1980, Kudelstaart, relatiebeheerder Landschapsbeheer Nederland
71. Xander den Uyl, 1953, Haarlem, statenlid Noord-Holland
72. Saskia Noorman-den Uyl, 1946, Heemstede, lid Tweede Kamer 1994 – 2006
73. Mohammed Allach, 1973, Veldhoven, technisch manager KNVB, ex-profvoetballer
74. Maarten van Rossem, 1943, Utrecht, bijzonder hoogleraar Geschiedenis

Delen: