PvdA de partij

PVDA - Scoutingcommissie en scouts

MijnPvdA
Rode roos

Scoutingcommissie en scouts

Het partijbestuur wil meer zicht hebben op de kwaliteiten en ambities van de PvdA-leden. Om dit te bereiken heeft zij een landelijke scoutingcommissie in het leven geroepen.

Deze commissie heeft een gerichte zoekopdracht voor het zoeken en spreken van:

  • Mogelijke potentiële kandidaten voor de Tweede Kamer en de Eerste Kamer
  • Potentiële wethouders (van buiten) voor de wethouderspoule van het Centrum voor Lokaal Bestuur
  • Potentiële burgemeesters voor de burgemeesterspoule van de portefeuillehouder burgemeestersbenoemingen in de Tweede Kamer

Het is voor de leden van de scoutingcommissie een onmogelijke taak om in alle windrichtingen van het land het potentieel in kaart te brengen. Om haar bereik te vergroten heeft de scoutingcommissie daarom samenwerking gezocht met de gewesten, grootste afdelingen en netwerken. Vanuit deze besturen zijn, verdeeld over het hele land, scouts benoemd. Klik hier voor een overzicht van de scouts. De scoutingcommissie is niet hetzelfde als de adviescommissie kandidaatstelling. De scoutingcommissie brengt de talenten, ervaringen, kwaliteiten in kaart. De adviescommissie kandidaatstelling stelt, kort gezegd, de kandidatenlijsten samen (onder verantwoordelijkheid van het partijbestuur). De taken, worden dus onafhankelijk van elkaar uitgevoerd waarbij ieder een eigen verantwoordelijkheid heeft. Wel zijn twee leden van de scoutingcommissie ook lid van de kandidaatstellingcommissie.

De scoutingcommissie bestaat uit de volgende personen:

Hannah Belliot
Cees Bijl
Marja Bijl
Martijn Brandenburg
Mohammed Essafi
Pierre Heijnen
Hamit Karakus
Herman Krommendam
Monique Quint-Maagdenberg
Steven de Waal
Aleid Wolfsen

Vertegenwoordiger namens Centrum voor Lokaal Bestuur: Margriet Visser.