PvdA de partij

PVDA - 7 oktober 2006: grote bijeenkomst over lokaal gezondheids- en zorgbeleid

MijnPvdA
Rode roos

7 oktober 2006: grote bijeenkomst over lokaal gezondheids- en zorgbeleid

Op zaterdag 7 oktober wil de WPC samen met het Centrum voor Lokaal Bestuur (CLB) van de partij een grote bijeenkomst organiseren over lokaal gezondheids en zorgbeleid.
De bijeenkomst zal ergens centraal in het land worden gehouden en duurt van ongeveer van 10.30 tot 15.00 uur (inclusief lunch).
Aan het definitieve programma wordt nu gewerkt.

Er zijn drie redenen om het in breder verband binnen de partij over het lokaal gezondheids en zorgbeleid te hebben:
• In de eerste plaats zijn er dit voorjaar raadsverkiezingen geweest en zijn er dus veel nieuwe raadsleden (en wethouders) met zorg in hun portefeuille. Het is goed om uit te wisselen hoe men vanuit de PvdA-visie het thema van het lokaal gezondheids- en zorgbeleid aanpakt.
• In de tweede plaats gaat in 2007 de WMO echt van start. Dat betekent dat het zorg- en welzijndossier binnen de gemeente breder is geworden dan traditioneel het geval was en integraler moet worden aangepakt. In oktober moet duidelijk zijn hoe ieder ervoor staat. Het is goed met een PvdA-bril te kijken naar de voorlopige resultaten en de risico's.
• In de derde plaats zijn er 22 november vervroegde verkiezingen voor de Tweede kamer en het lokale gezondheids- en zorg- en welzijnsbeleid beleid, zou in de verkiezingsstrijd wel eens een item kunnen worden.